Zdarzenie #1/23 – Pożar sadzy w kominie

Dnia 26.01.2023 r. o godzinie 23:07 zostaliśmy zadysponowani do pożaru sadzy w kominie przy ulicy Wiejskiej. Kiedy dotarliśmy na miejsce zdarzenia, natychmiast przystąpiliśmy do rozpoznania oraz działania w celu zabezpieczenia miejsca zdarzenia. Opróżniliśmy piec z potencjalnego żaru, zweryfikowaliśmy pomieszczenia detektorem wielogazowym pod kątem obecności tlenku węgla, wizualnie sprawdziliśmy wyjście komina na dachu, a także temperaturę ściany przylegającej do komina wewnątrz budynku za pomocą kamery termowizyjnej. Po sprawdzeniu wszystkiego okazało się, że wszystko jest jak należy i nie ma zagrożenia, w związku z tym zdarzenie zostało zakwalifikowane jako alarm fałszywy w dobrej wierze.

Nasze działania polegały na:
-Zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,
-Opróżnieniu pieca z żaru,
-Sprawdzenie komina wizualnie, a także kamerą termowizyjną.

 

Siły i Środki 
🚒 OSP Bojanów 569s44
🚒 PSP Racibórz 561s25, 561s21

Dodaj komentarz

error: Content is protected !!