Zdarzenie #20/22 – Nieszczęśliwy wypadek w Bojanowie

Dnia 10.11.2022 r. o godzinie 09:36 zostaliśmy zadysponowani do potrąconej przez samochód kobiety na ulicy Boruckiej tuż obok naszego OSP. Kiedy dotarliśmy na miejsce zdarzenia, zastaliśmy kobietę uwięzioną pod samochodem osobowym. Samochód w wyniku nieszczęśliwego wypadku stoczył się ze wzniesienia na posesji, najeżdżając na właścicielkę pojazdu. Natychmiast po pojawieniu się na miejscu zdarzenia przystąpiliśmy do działań mających na celu uwolnienie kobiety spod samochodu oraz udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy, obrażenia kobiety były na tyle poważne, że zostało na miejsce wezwane Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, udaliśmy się więc zabezpieczyć miejsce lądowania LPR, aby przekazać kobietę w sposób bezpieczny, z miejsca zdarzenia do śmigłowca LPR kobieta została przetransportowana karetką pogotowia.
 
Nasze działania polegały na:
-Zabezpieczeniu miejsca zdarzenia
-Uwolnienie oraz udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej kobiecie
-Zabezpieczeniu miejsca lądowania śmigłowca lotniczego pogotowia ratunkowego
-Przekazaniu poszkodowanej LPR
 

Siły i Środki 
🚒 OSP Bojanów 569s44
🚒 PSP Racibórz 561s25, 561s40
🚒 OSP Krzanowice 569s52
🚔 Patrol Policji
🚑 Zespół Ratownictwa Medycznego
🚁 Lotnicze Pogotowie Ratunkowe

Zdjęcia z portalu naszraciborz.pl

 

Dodaj komentarz

error: Content is protected !!